Mniej Microsoftu w Sieci

2 grudnia 2008, 12:34

W listopadzie po raz pierwszy w historii rynkowe udziały Windows spadły poniżej 90%. Użytkownicy systemu Microsoftu, którzy połączyli się z witrynami monitorowanymi przez Net Applications stanowili 89,6% wszystkich internautów.



Developerzy przerzucają się na Mac OS X

15 listopada 2011, 11:38

Linux, który niedawno obchodził 20. urodziny, ma grupę zagorzałych zwolenników wśród użytkowników domowych, sporą część rynku serwerów i praktycznie zmonopolizował rynek superkomputerów. Jednak, jak wykazały ostatnie badania, zaczynają się od niego odwracać developerzy.


Niebezpiecznie na MySpace

12 grudnia 2006, 12:04

Dziura w apple’owskim odtwarzaczu QuickTime naraziła na niebezpieczeństwo większą liczbę użytkowników, niż początkowo przypuszczano. Cyberprzestępcy wykorzystują ją do atakowania komputerów osób odwiedzających portal MySpace.


Internet znowu zagrożony

7 kwietnia 2009, 19:46

Organizatorzy rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu konferencji Black Hat Europe zapowiadają poinformowanie na niej o istnieniu luki, która stwarza zagrożenie dla wszystkich korzystających z Internetu.


Chrome pierwszą ofiarą hackerów

9 marca 2012, 06:06

Zaoferowana przez Google’a nagroda za złamanie zabezpieczeń Chrome’a zachęciła hackerów do działania. Przeglądarka Google’a jako pierwsza poddała się uczestnikom konkursu Pwn2Own


"Vista to krok wstecz"

27 lutego 2007, 19:12

Francuski analityk twierdzi, że zastosowany w Viście interfejs użytkownika jest krokiem w tył w porównaniu do interfejsu Windows XP. Andreas Pfeiffer w ubiegłym roku rozpoczął testy Mac OS X-a i Windows XP.


Apple szykuje tablet?

22 maja 2009, 11:04

Firma analityczna Piper Jaffrey uważa, że w pierwszej połowie 2010 roku Apple zaoferuje 7- i 10-calowe tablety z wielodotykowym wyświetlaczem. Urządzenia mogą być sprzedawane w cenie 500-700 dolarów.


Dziura za 250 000 dolarów

27 marca 2012, 12:04

Dziury typu zero-day stały się bardzo poszukiwanym towarem. Osiągnęły one takie ceny, że kwoty oferowane przez producentów oprogramowania zupełnie nie odpowiadają ich rzeczywistej wartości.


Szybsza publikacja łat i mniej luk w produktach Microsoftu

25 marca 2007, 10:00

W 11. raporcie Internet Security Threat firma Symantec zauważa, że pomiędzy lipcem a grudniem 2006 w systemach operacyjnych Microsoftu znaleziono mniej luk niż w konkurencyjnych produktach. Jednak dziury niebezpieczne stanowiły większy odsetek, niż w produktach innych firm.


Główne wejście do kampusu Microsoftu

Apple do Microsoftu: wycofajcie reklamy

16 lipca 2009, 13:06

Jak pamiętamy na słynną kampanię Apple'a "I'm Mac", Microsoft odpowiedział nie mniej znaną "Laptop Hunters". Jednak, jak się okazuje, walka pomiędzy oboma koncernami na tym się nie kończy.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk